Öğrencilere İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrencilere İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Hayatımızda yaşadığımız bazı eksiklikler ve bu eksiklikler öğrenci hayatımızı da etkilemektedir. Öğrenci hayatımızda yaşadığımız bir takım maddi eksiklikler ve maddi ihtiyaçlar yaşamın zorluklarından birisidir. Bu yaşam zorluklarından kurtulmak için tabii ki de banka sistemine başvururuz. Banka sisteminde öğrenci ihtiyaç kredileri, ihtiyaç kredileri ve bize sunulmuş bir çok özel krediler bulunmakta. Tabii ki de öğrencilik hayatımızda veya daha ihtiyacınız olduğunda net bir gelir elde edemediğimiz zaman bu kredileri ihtiyaç duyarız. Bu yazımızda sizlere öğrenci kredileri hakkında bilgi vereceğiz. Öğrenci kredileri genellikle şimdi al mezun olduktan sonra öde şeklindedir. Öğrenci kredilerinin tutarları ne yazık ki çok olamaz. şu anda ülkemizde olan zorluklar nedeniyle ve bu zorlukların getirdiği ekonomik zorlukların öğrenci hayatımızı ve diğer öğrencilerin hayatlarını olumsuz bir şekilde etkilediğini görebiliyoruz. Tabii ki de bunlardan kurtulmak için öğrencilere kredi veren bankaları araştırmaya başlıyoruz. Bu yazımızda sizlere öğrencilere kredi veren bankalar hangileridir, öğrenci kredileri,Kredi almanın şartları nedir,Öğrenci kredisi şartları nedir, nelere dikkat etmeliyiz bunlardan bahsedeceğiz.

ihtiyaç kredim

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

Bu kategoriye bakmadan önce tabii ki de ihtiyacımız olan tutar hesaplamalıyız. Bu hesaba göre kredi kampanyalarına göz atmalıyız. Sonrasında öğrenci kredisi veren bankaların araştırmalıyız. Eğer ödeme gücünüzün dışında bir kredi alırsınız ileride sizlere büyük sıkıntı çıkartabilir.

Tabii ki de özel Finans kuruluşları, devletlerden alacağınız desteklerden çok çok farklı olacak. Devletlerin ücretsiz verdiği destekler dışında özel bankaların kredileri sizlere biraz daha destek olacak mı bilinmez.

Öğrencilere verilen kredi seçenekleri nelerdir?

Şu anda kullandığınız herhangi bir kredi kartı varsa, bu kartın özelliklerini detaylıca incelemenizi tavsiye edilir. Kullandığınız kredi kartının nakit çekim yani taksitli nakit avans seçeneği varsa bu seçeneği kullanmanız diğer kartlar veya da diğer seçeneklere göre daha avantajlı bir sistem sunacaktır. Aşağıda sizlere ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz diğer bankalara sıraladık.

ING Bank Öğrenciler İçin İhtiyaç Kredisi Kampanyası

ing-bank-ogrenci-kredisi

ING Bankasının sunduğu 2017-2018 seneleri içerisinde geçerli olan Üniversite öğrencilerine özel bir kredi sistemi getirmiştir. Sadece %1,84 faiz oranları ile 5.000TL’ye kadar olan hemen ihtiyaçlarınızı esnek ödeme şeklinde karşılayabiliyor.

DenizBank Öğrenciler İçin İhtiyaç Kredisi Kampanyası

deniz-bank-ogrenci-kredisi

Bu bankanın geliştirmiş olduğu bir sistem sayesinde; dershane,eğitim,kırtasiye,özel ders gibi hemen ihtiyaçlarınızı başvuru yaparak para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 60.000TL’ye kadar yaklaşık 60 Ay vade ile hizmet sunan Denizbank, eğitim ve öğretim hayatınızı tamamen finanse ediyor. İhtiyacınızdan fazla kredi almanızı kesinlikle tavsiye etmeyiz.

YapıKredi Öğrenciler İçin Yurt Dışı Eğitim Kredisi

yapikredi-ogrenci-kredisi

Yapıkredi bankasının sunduğu sistem sayesinde yurt dışında okuma hayali olan öğrenciler bu sistemden faydalanabiliyor. Yaklaşık 50.000TL ile 48 ay vade ile kullanabileceğiniz sistemde sizlerin öğrenim hayatınızı finanse ediyor.

Genel olarak size tavsiyemiz, eğer ihtiyaç kredisi çekecekseniz maddi durumunuza, gelir seviyenize göre çekmeniz en uygun olacaktır. Bunun aksine eğer çok sıkışkın ve çok paraya ihtiyacınız varsa ileride sıkıntılar çekersinizi buda sizi aleyhinize işler. Çünkü eğer ihtiyaç kredisi taksidinizi zamanında ödemez iseniz, bu sizin banka müşteri ilişkinizi bozar ve Kredi Notu verilen sistemde kötü not almanıza sebep olur. Bu nedenle dikkatli olmanızda yarar var.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here